Blog > Komentarze do wpisu
5 powodów dla których nie pójdę na marsz KODu

Na początek chciałem zaznaczyć, ze nie jestem fanem PiSu, nie głosowałem na nich, a jedyną ich zaletą jest to, że mam do nich mniejsze obrzydzenie niż do Platformy i środowiska dawnej Unii Wolności.

1. I to jest główny powód dla którego nigdy nie pójdę na marsz KODu. Twierdzenie, ze to organizacja apolityczna, a na czołówce marszu i na mównicach kogo widzę? Całą "śmietankę" III RP. Politycy Platformy, SLD i tego no Króla Juliana Ryszarda Petru. Nie pójdę na marsz, którego twarzami nie są rzeczywiście ludzie wkurzeni na rzeczywistość, ale politycy, których wreszcie ktoś odkleił od stołka. A fakt, że jednego pierdzistołka, zastąpił inny, tyle że posiadający inny znaczek w klapie naprawdę mnie nie rusza.

2. Nie mogę też pójść na marsz w którym ludzie domagają się praworzadności, a na swojego chyba już formalnego lidera wybrali gościa, który to prawo łamał nie płacąc alimentów. Jeżeli ruch odnowy prawnej ma robić koleś, który sam prawo olewał to sorry, ale już na dzień dobry ten ruch jest skażony kompletnym brakiem logiki

3. Nie podoba mi się też KOD z powodu niewspółmierności haseł do zachowań. Szczerze mówiąc zamieszanie wkoło TK jest niczym innym jak kłótnią o to jaki znaczek w klapie ma mieć sędzia Trybunału Konstytucyjnego, a nie o praworządność. Gdyby bowiem rzeczywiście chodziło o to aby rozwiązać ten pat to usiadły by dwie strony i się ze sobą dogadały w imię dobra wspólnego jaki jest nasza ojczyzna. Ale to nie o to chodzi. Tu chodzi o dobrze płatne posady i o wykazanie, że nasza racja jest najważniejsza. A naprawdę ciekawi mnie czy wśród manifestujących ktoś zadał sobie trud przeczytania tak "genialnych" wyroków TK jak ten o podpierdzieleniu obywatelom kasy z OFE. I ja mam bronić instytucji, która zezwoliła na gwizdnięcie mi moich cięzko zarobionych pieniędzy?

4. Nie pójdę na marsz KOD też dlatego, ze poza hasłem "Nie lubimy PiSu" ta grupa ludzi nie ma kompletnie nic do zaproponowania. Zero pozytywnego przekazu. To jest tylko jedna wielka kontestacja i chęć powrotu do tego co było w tym tego co było stricte patologiczne w czasach rządów PO i PSLu. Jakoś nie widziałem jakichś transparentów typu - "Wprowadźmy podatek liniowy" , albo "Darmowe przedszkola i żłobki" . Na transparentach tylko kto bardziej dowali Dudzie, Kaczyńskiemu i PiSowi. Więc sorry ale z organizacją, która nie ma żadnego przekazu poza negatywnym, też nie chce mieć nic wspólnego.

5. Wreszcie po piąte. Nie pójdę na marsz KODu dlatego, że przychodzą tam osoby skrajnie nienawistne. Ludzie, którzy za choćby odrobinę inne poglądy utopili by w łyżce wody. I może Pan Kijowski udawać i pisać w swoich oświadczeniach, ze to podstawieni trolle i że KODziarze to tylko pozytywne i uśmiechnięte osoby, ale niech zajrzy jakie szambo wylewa się w komentarzach na grupach KODu. A od takich fanatycznych ludzi należy się trzymać jak najdalej.

Na koniec chciałem napisać, że rozumiem ludzi wkurzonych na ten rzad, bo choć sam na PiS nie głosowałem to miałem pewne nadzieje z ich rządami związane. I niestety już widać, że te nadzieje były płonne, a PiS będzie kolejną partią, która działa według zasady - stołek dla swoich bez względu na kwalifikacje.

A miała być lepsza zmiana... No i pewnie jest, ale tak jak w przypadku poprzednio rzadzących, tylko dla tych ta zmiana będzie dobra, którzy mają legitymację partyjną z odpowiednim znaczkiem.

A czego chce KOD? Tego, żeby znowu rządzili Ci, których legitymację partyjne mają oni lub członkowie ich rodzin. Przynajmniej tak ja to widzę i dlatego na marsze KODu się nie wybieram.

środa, 09 marca 2016, kontestatorbg

Polecane wpisy

  • Dwie kreski

    Trochę zapomniałem o moim blogu, pewnie dlatego że dzieje się w moim życiu ostatnio tyle, że dobrze, żę udaje mi się znaleźć kilka godzin, żeby się przekimać. A

  • Wróż Bartolomeusz - przepowiednie 2017

    Jak to zwykle co roku postanowiłem się pobawić we wróża i przepowiedzieć co się stanie w nadchodzącym roku. A ponieważ skuteczność przepowiedni mam jak niejaki

  • Żyję, ale nie piszę

    Jeśli ktoś się zastanawiał, czy żyję, to odpowiadam żyję. Ale przestałem pisać bloga. Dlaczego? Z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze dlatego, że od pewnego

Darmowy licznik odwiedzin